Zabudowa wysp sklepowych – jakie wyposażenie wybrać?

Sprzedaż w wielu centrach handlowych prowadzona jest nie tylko w wydzielonych lokalach, ale również na korytarzach, gdzie lokowane są tak zwane wyspy sklepowe oraz usługowe. Aby prowadzić handel czy usługi w takim miejscu, konieczna jest odpowiednia zabudowa wyspy. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Jak wykonuje się zabudowę wysp sklepowych?

Wyspy sklepowe mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą one służyć do sprzedaży różnych towarów oraz do świadczenia wielu usług. W takich miejscach często lokowane są mniejsze sklepy z konkretnym asortymentem, ale również placówki bankowe, salony urody zajmujące się prowadzeniem manicure czy też małe lokale gastronomiczne.

Wobec tego zabudowa wyspy sklepowej musi w tym przypadku uwzględniać profil działalności, by przygotować taką przestrzeń, dzięki której jej prowadzenie będzie wygodne i łatwe.

Zabudowa na wyspę sklepową musi być dobrana zatem w taki sposób, aby była ona wygodna dla sprzedawcy czy też dla pracownika prowadzącego usługi, jak i dla jego klientów. Jako że wyspy mają mniejszą powierzchnię, trzeba wtedy opracować zabudowę tak, aby była ona funkcjonalna i ergonomiczna.

Meble na wyspę sklepową – gotowe czy na zamówienie?

Obecnie meble na wyspę sklepową, ale również całe wysypy sklepowe można kupować jako gotowe, ale można też zdecydować się na zamówienie ich na wymiar.

Pierwsza opcja jest często bardziej ekonomiczna, szczególnie wtedy, gdy uda się zakupić meble używane w niskiej cenie. Problemem staje się wtedy jednak dopasowanie zabudowy do konkretnej działalności, gdy nie uda się kupić jej w wariancie do niej dopasowanym. Może to wtedy powodować problemy z pracą oraz obsługą klientów, wpływać na ekspozycję towarów.

Właśnie dlatego lepszym rozwiązaniem staje się skorzystanie z zabudowy stoisk na wyspach na wymiar. Wówczas producent tego typu zabudowy, jak firma brandcreation.pl, może przygotować optymalny projekt oraz zrealizować go zgodnie z życzeniami klientów.

Jakie wyposażenie powinna mieć wyspa w centrum handlowym?

Gdy planuje się wykonanie zabudowy wyspy handlowej w centrum, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego wyposażenia, aby korzystanie z niej było wygodne, a ona sama ergonomiczna i funkcjonalna.

Przede wszystkim wyspa powinna być wyposażona w przestrzeń do obsługi klienta. W przypadku sprzedaży jest to lada sklepowa, przy której znajduje się kasa fiskalna. Tam można również pokazywać i podawać klientom produkty. W przypadku wysp usługowych lady najczęściej są większe od tych sklepowych. Przykładowo w przypadku wysp, przy których wykonuje się manicure, umieszcza się wtedy parę stanowisk.

Drugim ważnym elementem wyposażenia wyspy handlowej, wskazuje pracownik brandcreation.pl, jest przestrzeń przeznaczona do ekspozycji. W tym przypadku mowa głównie o różnych regałach, witrynach, ekspozytorach. Często wykorzystuje się wtedy zabudowę z przezroczystego plexi, co ułatwia ekspozycję towarów. W przypadku wysp służących jako placówki bankowe wykonuje się też zabudowę na dokumenty.

Ponadto wyspa handlowa powinna również posiadać przestrzeń dla pracownika, która pozwoli mu na wygodne siedzenie oraz wykonywanie obowiązków, na przykład obsługę komputera, przygotowywanie dokumentów.

 

 

 

Dodaj komentarz