Atrakcje dla dzieci w Krakowie – gdzie warto się wybrać?

W Krakowie na dzieci oczekuje wiele ciekawych atrakcji. Gdzie warto się wybrać? Zobacz najciekawsze propozycje!

Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce, ma mnóstwo atrakcji, które zapewnią dzieciom niezapomnianą rozrywkę. Gdy chodzi o takie atrakcje dla dzieci Kraków (https://parkwola.pl/) prezentuje wiele pięknych zabytków, malowniczych miejsc, muzeów, galerii, ale też parków czy centrów rozrywki, które idealnie nadają się dla dzieci i dla całej rodziny.

Zobacz niektóre z największych atrakcji dla dzieci w Krakowie, aby zaplanować udany czas spędzony całą rodziną!

Zamek Królewski na Wawelu

Wizyta w tym zabytkowym zamku może być dla dzieci zabawą i doświadczeniem edukacyjnym. Mogą zwiedzać ich przepastne i tajemnicze komnaty, wysokie wieże i dziedzińce zamku oraz poznawać jego bogatą historię. Dla dzieci może być to zatem kapitalna atrakcja, a wizyta na Wawelu może na długi czas pozostać w ich pamięci.

Krakowskie Zoo

To świetne miejsce do zabrania dzieci, które kochają zwierzęta. Mogą zobaczyć różne zwierzęta i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Planty

Jest to duży park otaczający Stare Miasto w Krakowie. To znakomite miejsce, aby zabrać dzieci na spacer, pobiegać, przejażdżkę rowerową lub po prostu odpocząć i cieszyć się zielenią.

Rynek Główny

To popularna atrakcja turystyczna w mieście, dlatego warto z niej skorzystać. Gdy chodzi o ciekawe atrakcje dla dzieci Kraków prezentuje je również w tym miejscu. Są to Sukiennice oraz Katedra Wawelska, które są popularnymi zabytkami Krakowa. Również interesującą atrakcją może być muzeum multimedialne Rynek Podziemny znajdujące się pod powierzchnią rynku krakowskiego.

Muzeum Fabryka Schindlera

To muzeum opowiada o Holokauście w Krakowie i roli Oskara Schindlera w uratowaniu życia ponad tysiąca Żydów. Może to być edukacyjne doświadczenie dla starszych dzieci.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Ta podziemna kopalnia, położona na obrzeżach Krakowa, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest ona bardzo popularną atrakcją turystyczną, która znajduje się pod ziemią. Dzieci mogą zwiedzić kopalnię i poznać historię wydobycia soli w Polsce. Na pewno wizyta w takim miejscu będzie niezapomniana.

Park Wodny w Krakowie

Ten park wodny to doskonałe miejsce dla dzieci do pluskania się i ochłody w upalny dzień. Park Wodny w Krakowie obejmuje kilka basenów, zjeżdżalnie wodne i inne atrakcje. To doskonałe miejsce, aby spędzić czas aktywnie.

Centra rozrywki na świeżym powietrzu

Kraków ma również wiele miejsc, gdzie można znaleźć ciekawe atrakcje na świeżym powietrzu. Gdy chodzi o atrakcje dla dzieci Kraków zaprasza zwłaszcza do centrów położonych na obrzeżach miasta, gdzie można znaleźć wiele propozycji dla najmłodszych, na przykład zjeżdżalnie, parki linowe.

Krakowskie Muzeum Pinballa

W tym muzeum znajduje się kolekcja zabytkowych automatów do gry i gier zręcznościowych, w które mogą grać dzieci i dorośli. Wizyta w tym miejscu może być świetną atrakcją, dlatego warto się na nią zdecydować.

Energylandia

To duży park rozrywki zlokalizowany pod Krakowem. Ma dziesiątki zróżnicowanych atrakcji, w tym kolejki górskie, atrakcje wodne. W okolicy znajduje się również popularny park dinozaurów. Warto więc poświęcić więcej czasu na odwiedzenie tych miejsc. Na pewno będą one doskonałą atrakcją dla najmłodszych.

Dodaj komentarz