Pokrycia dachowe z blachy – zalety i style. Dlaczego warto je wybrać?
Dachy stalowe znów cieszą się dużym powodzeniem. Jakie są główne zalety pokryć dachowych z blachy? Jakie style tych dachów są dziś najpopularniejsze?
Pokrycia dachowe wykonane z blachy stalowej często kojarzone są z budownictwem przemysłowym. Teraz jednak coraz częściej wybierane są również na domy jednorodzinne. Do dyspozycji klientów jest szeroka gama ciekawych materiałów, między innymi dachy stalowe Ruukki, które występują w wielu wariantach i kolorach do wyboru. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Nowoczesne i tradycyjne dachy stalowe
Atutem dachów stalowych jest ich wszechstronność. Tego typu pokrycia dachowe mogą doskonale sprawdzić się jako dopełnienie budynków o różnych stylach.
Pokrycia dachowe wykonane ze stali kapitalnie nadają się do wykończenia wielu domów – nie tylko tych o architekturze nowoczesnej, ale również nawiązującej do tradycji. Świetnie wyglądają na popularnych teraz nowoczesnych stodołach, ale również na domach nawiązujących do stylu dworkowego.
Efektowne dachy stalowe mogą być więc dopasowane do różnych projektów domów, nadając im nie tylko estetyczny wygląd, ale również zapewniając skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz wieloletnią trwałość.
Z dostępnymi wariantami wzorniczymi dachów stalowych można zapoznać się na stronie autoryzowanego dystrybutora firmy Rukki. Więcej informacji na: https://dachprofil.com.pl/oferta/materialy-dachowe/blachodachowka-i-blachy-dachowe/ruukki/
Rodzaje pokryć dachowych z blachy
Z blach produkowane są różne rodzaje pokryć dachowych, które różnią się pomiędzy sobą swoim wyglądem i właściwościami.
Obecnie najczęściej kupowane są pokrycia dachowe ze stali w formie blachodachówek, blach trapezowych oraz paneli dachowych na rąbek stojący. Czym charakteryzują się te materiały?
Blachodachówka
Blachodachówki to propozycja przeznaczona dla osób lubiących dachy w tradycyjnym stylu. Specjalnie wyprofilowana blacha stalowa przypomina wtedy klasyczne dachówki, a przy tym jest od nich tańsza, lżejsza i łatwiejsza w układaniu. To powoduje, że blachodachówki są obecnie bardzo popularne.
Na szczególną uwagę zasługują blachodachówki modułowe, które ze względu na swoją budowę pomagają zaoszczędzić materiał i ułatwiają pokrycie dachów o skomplikowanej konstrukcji. W takim wariancie można zakupić również pokrycia dachowe Ruukki.
Blacha trapezowa
Charakterystyczną cechą blachy trapezowej jest jej przetłoczenie w kształcie trapezu. Takie blachy mogą być używane nie tylko na dach, ale również na elewacje. W zależności od wysokości przetłoczenia cechują się określoną wytrzymałością.
Najczęściej blachy trapezowe używane są do wykańczania domów w stylu nowoczesnym, budynków gospodarczych, wiat.
Panele dachowe na rąbek stojący
Wśród najczęściej kupowanych materiałów dekarskich znajdują się panele dachowe na rąbek stojący. To panele stalowe, które wyróżniają się wzdłużnymi przetłoczeniami, które powodują, że wykończone nimi dachy uzyskują efektowne pasy.
Osoby zainteresowane blachami na rąbek stojący powinny sprawdzić dachy stalowe Ruukki, które dostępne są również w wariancie z dodatkowym wygłuszeniem dla lepszej izolacji akustycznej dachu.
Zalety pokryć dachowych ze stali
Pokrycia dachów wykonane z blachy stalowej wyróżniają się licznymi zaletami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?
Wśród najważniejszych zalet dachów stalowych znajdują się:
- Estetyczny wygląd – dachy stalowe mogą być wykonane w różnych stylach, tradycyjnym i nowoczesnym, a także oferowane są w różnych kolorach,
- Odporność na czynniki zewnętrzne – dzięki specjalnym technologiom wykończenia,
- Wieloletnia trwałość – pokrycia dachowe Ruukki zapewniają gwarancję nawet na 50 lat,
- Łatwe i szybkie układanie – blachy mają większe wymiary, dzięki czemu mogą być łatwo zamontowane na dachu,
- Niski ciężar – pokrycia z blachy nie mają wysokiego ciężaru, dzięki czemu wykonany z nich dach nie jest ciężki.
Wobec tego pokrycia dachowe z blachy stalowej to bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego inwestora, który chce, aby dach jego domu był efektowny i trwały na lata.
A może jakieś porady w zakresie ocieplenia poddasza? Witam. Przychodzi czas na decyzje odnośnie ocieplenia poddasza. Mam dach z pelnym deskowaniem, membrana tyvec i dachowka ceramiczna.
Do tej pory bylem zdecydowany na wełnę i samodzielne wykonanie ocieplenia, ale.im blizej tym bardziej przeraza mnie praca z tym gryzącym szajsem. Szczegolnie w wysokiej temperaturze bedzie to męka i troche szkoda mi zdrowia. Dach mam spory i wracam do pomyslu z celulozą.
Ma ktos takie ocieplenie u soebie dluzszy czas ? Jak to w praktyce się sprawdza? Teoretycznie reklamy mówią, ze wdmuchiwana jest w każdą szpare i przez to jest lepsza od welny. Tylko ja mam wlasnie obawy ze gdzies nie wdmuchaja i zostana puste przestrzenie. Podczas.prac chyba ciezko sprawdzic czy to dotarlo wszedzie. Poza tym nie za bardzo wiem jak przygotowuje sie dach do takiego ocieplenia. Czy celuloza wisi na plytach gk? A moze wykonuje sie jakies kieszenie
Warto wchodzic w ten temat ?