Naklejki firmowe – rodzaje, zastosowanie i druk

Naklejki mają bardzo szerokie zastosowanie. Jak można je wykorzystać? Jakie są główne rodzaje naklejek? Gdzie je zamówić?

Wykończone samoprzylepną warstwą naklejki mogą sprawdzić się w każdej firmie. Mogą być wykonane w różnych warrantach i używane na różne sposoby. Obecnie można zamówić je również przez internet. Informacje na temat rodzajów, zastosowania oraz druku naklejek przybliża drukarnia z Krakowa Studio eM: https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-naklejek-etykiet/.

Dlaczego warto zamówić naklejki?

Naklejki ze względu na swoje właściwości mogą być używane przez firmy na wiele sposobów. W jaki sposób można je wykorzystać?

 1. Oznakowanie produktów

Najczęściej naklejki używane są w celu oznakowania produktów – tworzą wtedy samoprzylepne etykiety. Umieszczane są między innymi na produktach spożywczych, kosmetykach, chemii domowej, suplementach diety, a to tylko parę przykładów ich wykorzystania.

Naklejki mogą pełnić wtedy funkcję reklamową, przyciągając uwagę klientów i wpisując się w założenia identyfikacji wizualnej firmy. Mają one również funkcję informacyjną, przekazując dane na temat produktu. Ponadto mogą służyć jako ostrzeżenie, instrukcja obsługi.

 1. Reklama produktów

Drugim popularnym zastosowaniem naklejek jest wykorzystani ich w reklamie produktów, na przykład AGD, RTV. Stosowane są wtedy specjalne naklejki bezklejowe, które nie pozostawiają warstwy kleju na powierzchni, dlatego mogą być one łatwo zdjęte z produktu.

Naklejki mają wtedy najczęściej większy format i przyciągają uwagę swoim kolorem, pomagając w promocji produktów. Można umieścić na nich najważniejsze informacje na ich temat lub też oznaczenie wysokości obniżki.

 1. Gadżet reklamowy

Ponadto naklejki mogą sprawdzić się również jako gadżety reklamowe dodawane do zakupów lub rozdawane podczas eventów. Naklejki mogą być wtedy również efektownym sposobem na promocję firmy.

Niska cena powoduje, że naklejki mogą świetnie sprawdzić się w promocji różnych produktów, usług.

Jakie naklejki wybrać dla firmy?

Z dostępnymi wariantami naklejek, jakie można kupić dla firmy, można bliżej zapoznać się na stronie: https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-naklejek-etykiet/.

Wybierając naklejki do firmy, warto zwrócić uwagę na ich typ, aby były one dopasowane do ich przeznaczenia.

Naklejki mogą być wykonane na podłożu papierowym albo foliowym – mogą mieć przezroczyste elementy. Aby nadać im atrakcyjny wygląd, mogą być też poddawane uszlachetnieniu, na przykład mogą zawierać elementy złocone, srebrzone. Naklejki mogą być też wykrawane po obrzeżu.

Gdzie zamówić druk naklejek?

Drukowanie naklejek jest dzisiaj usługą, która dostępna jest także przez internet. W drukarniach internetowych, na przykład w drukarni Studio eM w Krakowie, zamówienie można złożyć na stronie internetowej https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-naklejek-etykiet/.

Aby złożyć zamówienie, konieczne jest posiadanie projektu. Można zamówić go bezpośrednio w drukarni, ale także u innego grafika. Potem wystarczy tylko wypełnić formularz zamówienia, aby natychmiast zlecić wykonanie druków.

One thought on “Naklejki firmowe – rodzaje, zastosowanie i druk

 • 25 lipca, 2021 o 12:00 pm
  Permalink

  Czy ktoś ma i poleci jakąś drukarke która super drukuje rzeczy typu naklejki, jakies broszury firmowe na porządnym papierze, zaproszenia, jakieś etykiety, ozdoby do paczek. Ktoś ma coś takiego?
  Lub może jakąś firme która to ładnie wydrukuje

  Może ktoś korzystał z uslug firmy podanej w artykule? Warto ?

Dodaj komentarz