Masz siedzącą pracę? EMS może pomóc Ci w poprawie zdrowia!

Coraz więcej osób ma obecnie siedzącą pracę, która ma niekorzystny wpływ na całe ciało. Rozwiązaniem jest ruch. Gdy jednak czasu na treningi jest zbyt mało, wcale nie trzeba godzić się z gorszymi efektami. Rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnych treningów EMS. Co warto wiedzieć na ich temat?

Praca w pozycji siedzącej – o czym musisz pamiętać?

Osoby spędzające dużo czasu w siedzącej pozycji w wyższym stopniu narażone są na powstawanie wielu dolegliwości. Praca przy biurku, ponieważ najczęściej tego dotyczy stałe przebywanie w tej niekorzystnej pozycji, może powodować między innymi zwiększone ryzyko schorzeń układu krążeniowego oraz układu ruchu.

U pracowników często przebywających w pozycji siedzącej istnieje wyższe ryzyko:

  • Bólów kręgosłupa oraz mięśni pleców,
  • Przewlekłej niewydolności żylnej powodującej żylaki,
  • Zaparć oraz hemoroidów,
  • Odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej przez brak ruchu.

Aby zapobiegać tym dolegliwościom, warto pamiętać o ruchu. Regularne wstawanie od biurka oraz wykonanie paru ćwiczeń lub krótkie przejście się pobudzi krążenie krwi. O ruchu warto także pamiętać po godzinach, by wspomagać dzięki niemu pracę całego organizmu. Jedną z dostępnych opcji są wtedy treningi EMS w Krakowie. Co warto wiedzieć na ich temat?

Na czym polegają treningi EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa, ponieważ to właśnie ten termin kryje się pod skrótem EMS, jest rodzajem działania wykorzystującego energię elektryczną w postaci impulsów dostarczanych do tkanki mięśniowej. W rezultacie można poprawić jej pracę, ponieważ mięśnie podawane wpływowi prądu pracują intensywniej i nawet krótki trening EMS jest w stanie dać bardzo dobre efekty.

Przez długi czas treningi EMS były dostępne tylko dla wybranych osób. Głównie korzystali z nich sportowcy, natomiast teraz na EMS w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce może zapisać się praktycznie każdy.

Z treningów EMS można skorzystać w wielu klubach fitness oraz na siłowniach, które dysponują tego typu sprzętem. Oferują one wtedy kompleksową obsługę, ponieważ treningi EMS w Krakowie i w innych lokalizacjach są prowadzone jako treningi personalne.

Treningi z elektrostymulacją mięśni – krok po kroku

W pierwszej kolejności można umówić się na trening EMS w Krakowie określany jako trening wprowadzający. Za jego pomocą można zapoznać się ze specyfiką ćwiczeń, a także skorzystać z fachowych porad.

Jako że EMS to treningi prowadzone personalnie, przed rozpoczęciem ćwiczeń osoba bierze udział w konsultacjach z trenerem personalnym. W ich trakcie dobierane są odpowiednie ćwiczenia, które uwzględniają cele treningowe, efekty, jakie pragnie się uzyskać, parametry sylwetki.

Same ćwiczenia EMS w Krakowie oraz w innych lokalizacjach są prowadzone za pomocą specjalistycznego sprzętu. To urządzenia, zwykle wyposażone w monitory, a także kamizelki, które wyposażone są w elektrody. Podczas wykonywania ruchów elektrody dostarczają impulsy elektryczne do tkanki mięśniowej, wspomagając jej pracę. Na ekranie urządzenia można jednocześnie oglądać ćwiczenia, jakie powinno się wykonywać.

Jak długo trwają treningi EMS?

W przypadku treningów EMS najczęściej zalecany czas ich prowadzenia to około 20 minut raz na tydzień albo dwa razy na tydzień. Jeden trening EMS ze względu na zastosowanie impulsów elektrycznych pozwala na uzyskanie rezultatów porównywalnych z parugodzinnym treningiem na siłowni.

Najczęściej pierwsze efekty treningów można zauważyć po około 2-3 spotkaniach, natomiast dla uzyskania lepszych wyników zalecane są stałe ćwiczenia EMS. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych wyników zaleca się, aby towarzyszyły one także innym aktywnościom fizycznym oraz zdrowej diecie.

 

Dodaj komentarz