Oczyszczanie skóry u kosmetyczki – rodzaje i efekty zabiegów

Oczyszczanie skóry to jeden z podstawowych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. W jakich wariantach występuje ten zabieg? Jakie efekty mogą one zaoferować?

Jakie efekty daje oczyszczanie skory u kosmetyczki?

Domowe oczyszczanie twarzy jest podstawą, ale niekiedy staje się ono niewystarczające, by utrzymać skórę w dobrej kondycji. W takim przypadku warto pomyśleć o wizycie w gabinecie, by skorzystać z profesjonalnej procedury tego typu. Procedury oczyszczania wykonywane przez kosmetyczkę obejmują głębokie oczyszczanie skóry i jej złuszczanie w celu usunięcia zanieczyszczeń, martwych komórek skóry i odblokowania porów. Efekty gabinetowego oczyszczania skóry mogą się różnić w zależności od rodzaju skóry danej osoby, konkretnego zabiegu i jego celów.

Za pomocą zabiegów oczyszczających można uzyskać poniższe efekty:

  • Usuwanie brudu, sebum i zanieczyszczeń ze skóry,
  • Złuszczanie i usuwanie martwych komórek naskórka,
  • Odblokowanie porów,
  • Redukcja zaskórników,
  • Poprawiona tekstura i koloryt skóry,
  • Zwiększone wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry,
  • Potencjalna redukcja wyprysków trądzikowych,
  • Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny.

Oczyszczanie skóry – rodzaje zabiegów

Do najpopularniejszych zabiegów oczyszczania skóry zaliczane są:

Oczyszczanie manualne

Ta metoda jest używana do otwierania porów i zmiękczania skóry, co ułatwia usuwanie zaskórników i innych zanieczyszczeń. Ręczne oczyszczanie twarzy można też wykonywać za pomocą specjalnych narzędzi, aby delikatnie usunąć zaskórniki i odblokować zatkane pory.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne polegają na nałożeniu na skórę substancji o charakterze kwasowym w celu złuszczenia naskórka i usunięcia jego martwych komórek. Ta procedura może pomóc poprawić koloryt i strukturę skóry, zmniejszyć blizny potrądzikowe, przebarwienia i drobne linie. Stosowane są między innymi peelingi na bazie kwasu glikolowego, salicylowego czy mlekowego. Siła i rodzaj zastosowanego peelingu chemicznego będą zależeć od rodzaju skóry i konkretnych problemów skórnych.

Wodorowe oczyszczanie skóry

Polega ono na oczyszczeniu skóry z użyciem wodoru. Jest to bezpieczna i delikatna procedura, która może być używana w przypadku różnych typów cery. Za jej pomocą można uzyskać tak zwany efekt „szklanej skóry”. Więcej o procedurze można poczytać pod adresem: https://instytut.bielenda.pl/oferta/kosmetologia-pielegnacja-twarzy-i-ciala/zabiegi-pielegnacyjne-i-peelingi-medyczne/wodorowe-oczyszczanie-skory/.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nieinwazyjna procedura złuszczająca, która wykorzystuje urządzenie do delikatnego usuwania zewnętrznej warstwy martwych komórek skóry. Najczęściej prowadzone są zabiegi diamentowego oraz korundowego oczyszczania skóry.

Oczyszczanie ultradźwiękowe

Oczyszczanie ultradźwiękowe polega na użyciu ręcznego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe w celu oczyszczenia skóry i usunięcia zanieczyszczeń. Może głęboko oczyścić pory, poprawić krążenie krwi i zwiększyć wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry.

 

Dodaj komentarz