Jak działają żaluzje dzień noc? Zalety i zastosowanie

Szukasz praktycznych osłon okiennych do swojego domu? Poznaj bliżej rolety – żaluzje dzień noc. Jak dokładnie działają i kiedy warto je wybrać?

Osłony okienne określane jako rolety dzień noc albo jako żaluzje dzień noc są aktualnie bardzo popularne i w swoich domach i mieszkaniach montuje je wiele osób. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie?

 

Jak działają żaluzje dzień noc?

Tego typu osłony okienne charakteryzują się podwójną budową, ponieważ w porównaniu do standardowych role mają dwie warstwy materiału, które przesuwają się względem siebie.

 

Materiał w przypadku rolet dzień noc jest paskowany. Składa się on z naprzemiennych pasków, które przepuszczają światło, a także blokują je. Taka konstrukcja umożliwia regulowanie światłem we wnętrzu tak, jak w przypadku żaluzji.

 

Wobec tego żaluzje dzień noc mogą całkowicie zaciemnić wnętrze, ale również mogą wpuścić do niego światło. Także można podnosić je częściowo albo całościowo do góry. Zapewniają one zatem znacznie większą funkcjonalność niż zwykłe rolety, które wykonane są z jednolitego materiału.

 

Rolety dzień noc – kolory

W sprzedaży można znaleźć żaluzje dzień noc w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego mogą być one łatwo dopasowane do wnętrza.

 

Bardzo popularne są obecnie rolety tego typu w kolorach szarym – jasnoszarym oraz ciemnym, antracytowym. Świetnie pasują do nowoczesnych aranżacji. Można również zdecydować się na żaluzje dzień noc z paskami w kolorze kremowym, beżowym, brązowym czy bordowym.

 

Ze względu na swój dekoracyjny wygląd żaluzje dzień noc mogą też z powodzeniem zastąpić w oknie firanki. Tak często są one montowane w domach i mieszkaniach nowoczesnych. Wówczas można zastosować do nich tylko zasłony.

 

Jak montuje się rolety dzień noc?

Montaż rolet dzień noc nie jest skomplikowany i nie wymaga on ingerowania w konstrukcję stolarki okiennej.

 

Najczęściej żaluzje dzień noc są montowane tak, jak standardowe rolety, czyli wyposażone są one w nakładki umieszczane na skrzydle okna. Wystarczy tylko nałożyć je na skrzydło, dlatego nie ma potrzeby wiercenia.

 

Sterowanie roletami tego typu odbywa się za pomocą umieszczonego z boku łańcuszka. Za jego pomocą można podnosić rolety, a także można zmieniać ich położenie, by odsłonić lub zasłonić okna.

 

Rolety tego typu po bokach wyposażane są również w prowadnice żyłkowe, które przytrzymują je w miejscu nawet wtedy, gdy skrzydło okienne jest uchylone.

 

Również żaluzje dzień noc mogą być zamontowane w kasecie. Kaseta zabezpiecza wtedy wał, na którym nawijana jest roleta i powoduje, że jest ona mniej podatna na zabrudzenie. Można też wtedy zastosować prowadnice boczne, które wyglądają bardziej estetycznie.

 

Gdzie kupić żaluzje dzień noc?

Aktualnie żaluzje dzień noc oferowane są w wielu firmach zajmujących się przygotowywaniem na zamówienie osłon okiennych. W takim przypadku mogą być one wykonane na wymiar, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane do konkretnego miejsca montażu.

 

Również rolety dzień noc sprzedawane są jako gotowe w standardowych wymiarach.

 

Zamówienia na żaluzje dzień noc mogą być również składane przez internet.

Dodaj komentarz