Wódka na wesele – rodzaje, ilość, ceny. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Przyjęcie weselne trudno sobie wyobrazić bez alkoholu, chociaż obecnie urządzane są również wesela bezalkoholowe. Gdy jednak chcecie postawić na tradycję i kupić wódkę weselną, sprawdźcie przygotowany przez nas poradnik, w którym znajdziecie wiele pomocnych wskazówek dotyczących wyboru alkoholu na imprezę. Zapraszamy!

Jak wódka na wesele będzie najlepsza?

To bardzo często pojawiające się pytanie, ponieważ obecnie w sklepach można znaleźć różne rodzaje wódek do wyboru. Jaka będzie najlepsza wódka na wesele?

Na wesela tradycyjnie wybiera się wódki czyste, które wyróżniają się uniwersalnym smakiem i mogą być również wykorzystane do przygotowywania różnorodnych drinków.

Warto jednak wskazać również na wódki smakowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są one lubiane nie tylko przez kobiety, lecz również przez wielu mężczyzn. Popularne są między innymi wódki wiśniowe, śliwkowe, jabłkowe, gruszkowe, miodowe czy jałowcowe.

Najlepiej więc nie ograniczać się tylko i wyłącznie do wódek czystych, ale również zaopatrzyć się w te smakowe, które mogą przypaść do gustu wielu gościom.

Popularne marki wódek weselnych

Najczęściej na wesela wybiera się wódki przystępne cenowo, lecz dobrej jakości. Te wymagania spełniają między innymi takie wódki jak Biały Bocian, Ogiński, Adam Mickiewicz, Dzika Kaczka, Lecą Żurawie, Moniuszko, Polonia Vodka, Pan Tadeusz, a to jedynie parę propozycji.

W przypadku wesel można zdecydować się na nieco droższe wódki znanych marek, na przykład jak Finlandia, Smirnoff, Amundsen, Absolut. Są droższe, lecz wielu gości bardzo je lubi, dlatego często są one również kupowane na wesela.

Ile wódki na wesele kupić?

Zasadniczo wódka na wesele powinna być kupowana w ilości 0,5 litra na 1 gościa dorosłego. Przykładowo, gdy na weselu ma być 100 gości, wtedy powinno się zakupić 100 butelek wódki o pojemności 0,5 litra czy 50 butelek wódki o pojemności 1 litra.

Gdy jednak wódka będzie uzupełniana o inne alkohole, na przykład na przyjęciu mają również pojawić się whisky, wina, wtedy zaleca się zakupienie 0,5 litra wódki na 1 parę.

Tania wódka na wesele – jak zaoszczędzić?

Aby wódka na wesele nie była dużym wydatkiem, warto przede wszystkim zapoznać się z różnymi ofertami sklepów i hurtowni alkoholi, aby znaleźć jak najtańszą ofertę na wybrane trunki.

Najlepiej zadzwonić lub udać się osobiście do różnych sklepów prowadzących sprzedaż alkoholi, aby uzyskać wycenę. Można również wysłać zapytanie przez internet, gdy sprzedawca ma własną stronę internetową lub konto w mediach społecznościowych.

Nie warto oszczędzać na jakości alkoholi i wybierać tych mało znanych czy też najtańszych w ofercie. Mogą one nie posmakować gościom, co przełoży się na ich mniejsze zadowolenie z przyjęcia.

Co zrobić z wódką pozostałą po weselu?

Wybrane sklepy i hurtownie alkoholi pozwalają na zwrócenie niewykorzystanego alkoholu i odzyskanie pieniędzy. Butelki nie mogą być wtedy otwarte.

O możliwość zwrotu niewykorzystanego alkoholu warto zapytać sprzedającego, który udzieli wszystkich informacji.

Dodaj komentarz