Tynki z agregatu – rodzaje, zalety, zastosowanie

Agregaty tynkarskie są urządzeniami, które spotykane są na placach budów coraz częściej. Czym dokładnie charakteryzują się produkowane przez nie tynki maszynowe? Jakie rodzaje tynków można wykonać z agregatu? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym są tynki maszynowe?

Termin tynków maszynowych odnosi się do rodzaju tynków, które przygotowuje agregat tynkarski. Agregat tego typu jest maszyną, za pomocą której można przygotować masę tynkarską, a następnie nałożyć ją na podłoże, na przykład na ściany, sufity budynku.

Aktualnie tynki maszynowe są bardzo popularne i często wykorzystywane zarówno w przypadku inwestycji komercyjnych czy użytkowych, jak i tych mieszkalnych. Używane są również podczas wykończenia domów jednorodzinnych, gdzie służą do wykonania tynków zewnętrznych i wewnętrznych.

Jak działa agregat tynkarski?

Używany do wykonania tynków maszynowych agregat tynkarski jest urządzeniem wyposażonym w silnik elektryczny, który umożliwia przygotowanie mieszanki tynkarskiej. Wybrane rodzaje agregatów współpracują także z innymi typami materiałów.

Agregat wyposażony jest w kocioł – kosz zasypowy, do którego wsypuje się suchą mieszankę. Następnie tłoczona jest ona do komory, gdzie mieszana jest z wodą, która doprowadzana jest do urządzenia.

Gotowa mieszanka jest następnie tłoczona za pomocą pompy do węża, a następnie przedostaje się do pistoletu natryskowego. Nakładani tynków umożliwia znajdujący się w agregacie układ powietrzny. Użytkownik może regulować stopień natrysku tynku zależnie od potrzeb.

Agregaty tynkarskie – z jakimi materiałami współpracują?

Urządzenie jak agregat tynkarski może pracować z różnymi typami tynków oraz z innymi rodzajami materiałów zależnie od jego typu.

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać tynki:

  • gipsowe
  • gipsowo-wapienne
  • cementowe
  • cementowo-wapienne
  • wapienne
  • tłumiące
  • elewacyjne
  • dekoracyjne
  • ogniochronne

Dodatkowo agregat tynkarski może być wykorzystany do przygotowania i nakładania zapraw murarskich, zapraw zbrojeniowych i klejowych, mas bitumicznych, mas poliuretanowych, wylewek maszynowych, mas szpachlowych, gładzi.

Także agregat można podłączyć do silomatu, by doprowadzać do niego materiał bezpośrednio z silosu.

Wobec tego jeden agregat tynkarski jest w stanie zaoferować kompleksowe wsparcie podczas wykonania prac w całym budynku.

Zalety tynków maszynowych

Tynki maszynowe, które przygotowuje agregat tynkarski, związane są z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Tynkowanie agregatem – zalety:

  • szybkie wykonanie prac tynkarskich
  • wysoka jakość tynków
  • niskie ceny tynkowania
  • szerokie zastosowanie – różne typy tynków i innych materiałów
  • wysokie bezpieczeństwo prac
  • możliwość podłączenia do silomatu

Te zalety powodują, że agregat tynkarski jest urządzeniem bardzo często używanym podczas prowadzenia prac tynkarskich na wielu placach budów, między innymi przy realizacji większych obiektów jak bloki mieszkaniowe, biurowce, ale również sprawdza się przy budowie domu jednorodzinnego.

Jak skorzystać z usług agregatem tynkarskim?

Obecnie usługi za pomocą maszyny jak agregat tynkarski prowadzone są przez wiele firm. Z ich oferty można skorzystać na terenie całej Polski.

Wybierając firmę wykonującą usługi agregatem tynkarskim, warto sprawdzić, w czym się specjalizuje, a także zapoznać się z jej opiniami. Dobra ekipa jest w stanie wykonać tynki w krótkim czasie, z gwarancją najlepszych efektów.

Można także zdecydować się na wynajęcie agregatu tynkarskiego, aby przeprowadzić prace we własnym zakresie. Usługi tego typu prowadzone są przez wypożyczalnie maszyn budowlanych. Nie we wszystkich jednak agregat tynkarski może być wypożyczony przez osobę prywatną.

 

Dodaj komentarz