Opakowania tekturowe na zamówienie. Wyróżnij firmę!

Zwykle opakowanie wykonane z tektury również może być skutecznym narzędziem marketingowym. Co wybrać?

Przyciągające wzrost opakowania tekturowe mogą być ważnym elementem budowy wizerunku firmy i pomagać w znalezieniu nowych klientów. Dostarcza je między innymi firma Opax – producent opakowań tekturowych z dużym doświadczeniem oraz nowoczesnym zapleczem. Dlaczego warto zdecydować się na opakowania na zamówienie? Jak je zamówić?

Dlaczego warto wybrać opakowania tekturowe?

Tektura jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów opakowaniowych. Wyróżnia się wieloma zaletami, między innymi jest przystępna cenowo, ekologiczna, a także skutecznie zabezpiecza mienie. Może być również kształtowana tak, aby tworzyć z niej różne konstrukcje. Z tektury najczęściej tworzy się opakowania. Mogą one służyć zarówno do zabezpieczania pojedynczych, jak i większych nakładów przedmiotów. Opakowania z tektury są wytrzymałe i dobrze chronią przed uszkodzeniami. Także mają właściwości amortyzujące i mogą chronić przed wilgocią, gdy zostaną odpowiednio powleczone. Są również estetyczne.

Dodatkowo opakowania z tektury mogą być dowolnie wykańczane. Firma Opax – producent opakowań tekturowych oferuje swoim klientom kompleksową obsługę w ramach produkcji i druku opakowań na zamówienie, aby nadać im indywidualny wygląd.

Opakowania tekturowe a marketing

Aby zwykłe opakowanie z tektury mogło stać się elementem wspomagającym reklamę firmy, powinno być ono odpowiednio zaprojektowane i wykonane tak, aby rzeczywiście wyróżniało produkty na tle konkurencji. Tutaj duże znaczenie ma odpowiednie wykończenie opakowań, czyli ich personalizacja. Najczęściej odbywa się ona przez druk, który odbywa się na tekturze surowej albo powlekanej – może mieć wtedy matowe, satynowe albo błyszczące wykończenie. Ponadto ważna jest również jakość opakowania tekturowego – to wykonane z grubszej tektury o wyższej gramaturze buduje prestiż produktu. Dodatkowo pudełko może być też wyposażone w okienka, tłoczenia, uchwyty oraz inne elementy podnoszące jego atrakcyjność i funkcjonalność.

Rodzaje opakowań tekturowych:

 • opakowania z tektury litej – wykonane z tektury o sprasowanej, płaskiej konstrukcji
 • opakowania z tektur falistych – charakteryzują się lepszą amortyzacją ze względu na zastosowanie falowanych przekładek
 • opakowania kaszerowane – wyposażone w specjalne skrzydełka ułatwiające ich otwieranie i zamykanie
 • opakowania oklejane – oklejone z zewnątrz papierami lub foliami, aby nadać im atrakcyjny wygląd i dodatkową odporność na czynniki zewnętrzne

Gdzie zamówić opakowania tekturowe z nadrukiem?

Najlepiej skorzystać z oferty firmy poligraficznej, która może zaoferować wtedy kompleksową obsługę – przygotowanie projektu, wykonanie według życzenia klienta. Ważny jest również zakres obsługi – dodatkowe metody uszlachetniania, na przykład foliowanie, złocenie, tłoczenie pozwalają na uzyskanie opakowań, które natychmiast przyciągają uwagę i stanowią doskonałe wsparcie w promocji produktów.

Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza Opax – producent opakowań tekturowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy.

One thought on “Opakowania tekturowe na zamówienie. Wyróżnij firmę!

 • 19 stycznia, 2021 o 3:04 pm
  Permalink

  Jakiś czas temu w sklepie wprowadziliśmy personalizowane opakowania firmowe na produkty jakie sprzedajemy. Zamówiliśmy w drukarni większe ilości opakowań i dzięki temu cena nie była dużo wyższa (w grę wchodziły raczej grosze). A jednocześnie zauważyliśmy, ze klienci bardzo pozytywnie reagują na tę zmianę.

  Dobrze jest na pewno porównać sobie jak wygladają cenowo oferty poszczególnych drukarni. Bo ceny mogą się znacznie róznić.

Dodaj komentarz