Meble barowe w klasycznym stylu – ponadczasowa elegancja i trwałość!

Chcesz urządzić bar w stylu klasycznym? W takim przypadku duże znaczenie ma dobór odpowiednich mebli barowych. Jakie z nich będą najlepiej prezentowały się w takim wnętrzu? Zobacz porady!

Bar urządzony w stylu klasycznym

Lokale gastronomiczne urządzone w stylu klasycznym przyciągają uwagę swoim szykiem, gustem oraz elegancją. Przywodzą wtedy na myśl dawne wnętrza o dystyngowanym i prestiżowym wystroju.

Dzisiaj lokale w klasycznym stylu znów są bardzo popularne i decyduje się na nie wielu przedsiębiorców. Są one szczególnie popularne w barach, które dzięki klasycznemu wystrojowi mogą stać się unikatowe i oryginalne, a przez to mogą przyciągać wielu nowych klientów.

Klasyczne meble do baru – czym się charakteryzują?

Kategoria jak klasyczne meble barowe obejmuje bardzo dużo elementów, które charakteryzują się klasycznym wyglądem.

Najczęściej powstają one z drewna naturalnego lub też z jego wiernej imitacji, aby wpisywać się w tradycyjny wystój. Często mają one również dekoracyjne elementy, na przykład jak rzeźbione kolumny, kasetony, cokoły, które podkreślają ich niebanalną stylistykę. Mogą być też uzupełniane o elementy z innych materiałów, na przykład o tkaniny pikowane czy też o elementy metalowe z ozdobnymi motywami.

Na ogół meble klasyczne mają ciemniejsze odcienie, dzięki czemu powodują, że wnętrza prezentują się tak efektownie.

Meble klasyczne do baru – co wybrać?

Do klasycznych mebli barowych zalicza się pełna gama różnych mebli, które pozwalają na stworzenie estetycznego oraz funkcjonalnego wnętrza. Są to między innymi:

  • Lada barowa – główny element każdego baru, przy którym można zamawiać napoje i posiłki i je odbierać, spożywać. Powinna być szeroka, wygodna, zapewniać maksimum ergonomii dla barmana, ale też komfort dla gości.
  • Meble do przechowywania – najczęściej umieszczane są za ladą barową, zwykle w formie otwartej witryny, która pozwala na prezentację trunków.
  • Stoły i krzesła, fotele – zapewniają wygodną przestrzeń dla gości lokalu.
  • Boksy barowe – dzięki nim można wydzielić prywatną przestrzeń, doskonale nadają się zarówno do mniejszych, jak i większych barów.

Wybierając powyższe meble barowe, warto zdecydować się na te, które będą charakteryzowały się ujednoliconym wyglądem, aby wyglądały spójnie i harmonijnie.

Klasyczne meble barowe – gotowe i na wymiar

Obecnie meble barowe mogą być zakupione w sklepach jako gotowe, ale można też zdecydować się na zamówienie ich na wymiar. Meble na wymiar oferuje między innymi firma https://stolbar.net.pl/, która od lat zajmuje się produkcją mebli klasycznych i nowoczesnych do lokali gastronomicznych i domów swoich klientów.

Gotowe meble barowe to wygoda zakupu i niskie ceny. Można często zakupić je od ręki, więc nie trzeba czekać na ich wyprodukowanie na wymiar. Z drugiej strony ich rozmiary mogą nie być optymalne i w związku z tym nie będą one idealnie wypełniały dostępnej przestrzeni. Dużo zależy również od jakości ich wykonania, ponieważ te najtańsze mogą szybko przestać wyglądać atrakcyjnie.

W gotowym wariancie najczęściej kupuje się krzesła, stoliki barowe, natomiast jako meble na wymiar warto zamówić lady barowe, meble do przechowywania czy boksy. W tym przypadku mogą być one dopasowanie indywidualnie do przestrzeni i gustu zamawiającego, aby stworzyć praktyczny i estetyczny lokal nawet w niewielkiej nieruchomości.

Meble na wymiar są wprawdzie droższe od gotowych, jednak możliwość otrzymania umeblowania dopasowanego do własnych wymogów pod każdym względem jest w tym przypadku warta wyższej ceny.

 

Dodaj komentarz