Jakie powinny być znaki drogowe?

Zarządca drogi, który może zatrudnić do montażu podwykonawcę, odpowiada za ustawianie znaków drogowych. Po jakie znaki powinien sięgnąć i na co zwrócić uwagę, by otrzymać produkt wysokiej jakości i trwałości? 

Wytrzymałość

Znaki drogowe są stale narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne, wilgoć, skoki temperatur i inne. Dlatego tak istotne jest, by wybrać produkt z dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Innowacyjni polscy producenci znaków drogowych – np. firma www.wimed.pl – stosują podwójnie zagiętą krawędź, dzięki czemu są one jeszcze trwalsze, bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. 

Bezpieczeństwo i widoczność

Nowoczesne znaki drogowe od polskich producentów mają doskonałe walory odblaskowe. By informacja, którą mają przekazać, była widoczna również nocą lub podczas niesprzyjających warunków, zastosowano folie odblaskowe i mikropryzmatyczne. Wysoka widoczność poprawia poziom bezpieczeństwa na drodze i minimalizuje ryzyko wypadków oraz kolizji. 

Znaki drogowe - zestaw

Odporne na akty wandalizmu

Znaki drogowe często padają ofiarami wandali, są niszczone lub zabierane z drogi. By temu zapobiec, producenci stosują rozwiązania, które utrudniają niszczenie znaków. By nie dało się oderwać lica znaku od tarczy, znak zostaje opasany i połączony trwale z ramą aluminiową.

Z odpowiednimi certyfikatami 

Wspomniana już wcześniej polska firma WIMED jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobów symbolem CE wg normy EN 12899-1:2007, co jest dowodem na to, że dostarczane przez nich znaki drogowe spełniają wszelkie wymagania formalne.

Dodaj komentarz