Jak stworzyć piękne dekoracje z balonów z helem?

Balony wypełnione helem unoszą się w powietrzu. Razem z nimi można stworzyć zachwycające kompozycje na każdą okazję!

Hel jako gaz lżejszy od powietrza unosi się w górę. Zatem napełnione nim balony ulatują w powietrze, gdy nie są niczym przytrzymane. Do przygotowania takich ozdób wystarczy tylko butla z helem do balonów. Sprawdź, jak napełniać balony helem, a także jak przygotować nich urocze kompozycje na urodziny, wesele, baby shower i wiele innych okazji.

 

Balony z helem – na każdą okazję

Za pomocą helu można napełniać rozmaite balony – zarówno te gumowe, jak i foliowe, na przykład w kształcie cyferek albo literek. Mnóstwo rozmiarów, kolorów i wzorów daje niemalże nieograniczone możliwości w komponowaniu pięknych ozdób.

 

Asortyment w sklepach dostarczających balony jest naprawdę ogromny, dlatego można bez trudu dopasować je do okoliczności, na przykład na urodziny wybrać cyferki tworzące wiek solenizanta, natomiast na wesele balony pasujące do motywu przewodniego wydarzenia. W sklepach tych dostępna jest też butla z helem do balonów, dlatego wszystko, co potrzebne do wykonania dekoracji, można kupić w jednym miejscu.

 

Jak napełniać balony helem?

Przyda się parę pomocnych akcesoriów, na przykład wstążka do zawiązania lub specjalne zamknięcia do balonów, akcesoria do ich mocowania, w tym specjalne obciążniki. Rodzaj akcesoriów zależny jest od tego, jak chce się zaaranżować balony.

 

Napełnianie balonów helem – krok po kroku:

  1. Zdejmij nakrętkę umieszczoną na zaworze butli z helem.
  2. Przykręć reduktor na zawór.
  3. Na gumową końcówkę reduktora nałóż szyjkę balona, aby ściśle do niego przylegała.
  4. Odkręć zawór na butli.
  5. Naciśnij na gumowy reduktor i przytrzymuj go aż do momentu napełnienia balonu.
  6. Zamknij zawór po napompowaniu balonu.

 

Uwaga! Butla z helem do balonów może być niebezpieczeństwem, dlatego należy obchodzić się z nią zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Butla nie powinna być umieszczana w miejscu narażonym na płomień, nadmierne ciepło i powinno się ją umieszczać z dala od dzieci. Najczęściej butla z helem do balonów jest jednorazowa, dlatego nie można jej ponownie napełniać.

 

Jakie kompozycje można przygotować z balonów z helem?

Balony napełnione helem dają niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu zachwycających kompozycji o dekoracyjnych walorach.

 

Najczęściej butla z helem do balonów służy do przygotowania bukietów balonowych, czyli zebranych w jedną wiązankę balonów. Można umieścić je na podłodze albo na stole z użyciem obciążników. Taka kompozycja może być też świetnym pomysłem na prezent.

 

Również balony z helem mogą być umieszczone pod sufitem w pomieszczeniu, aby stworzyć w nim efektowną dekorację.

 

Ponadto balony z helem mogą być wykorzystane do przygotowania zachwycającej scenerii do fotografii. Balony o różnych wielkościach ustawia się na kilku wysokościach z obciążnikami na podłodze.

 

Wiele innych pomysłów można znaleźć już teraz online. Kompozycje można tworzyć samodzielnie lub zamówić je jako gotowe.

Dodaj komentarz