Jak skutecznie wybielić zęby? Poznaj metody!

Białe zęby są estetyczną wizytówką. Gdy marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, sprawdź, jakie metody są najskuteczniejsze w wybielaniu zębów!

Nie każdy ma naturalnie białe zęby. Dodatkowo z czasem mogą zacząć pojawiać się na nich osady, które nadają im ciemniejsze zabarwienie. Gdy chcesz przeprowadzić skuteczne wybielanie zębów w Krakowie, do dyspozycji jest kilka różnych rozwiązań. Na co warto się zdecydować?

Jak wybielić zęby?

Wybielanie zębów jest procedurą, która ma na celu nadanie im jaśniejszego niż obecnie odcienia. Można osiągnąć to na wiele sposobów, zależnie od tego, co jest przyczyną pogorszonej estetyki uśmiechu.

Gdy zęby są zanieczyszczone kamieniem i osadami, wtedy rekomenduje się wizytę w gabinecie dentystycznym, aby tam skorzystać z zabiegu higienizacji. Polega on na przeprowadzeniu skalingu oraz wypiaskowaniu zębów, aby dzięki temu dokładnie je oczyścić. W efekcie zabieg umożliwia wybielenie zębów, które wyglądają na jaśniejsze i są błyszczące.

Zdarza się jednak, że higienizacja w pełni nie rozwiązuje sprawy, a zęby nadal mają żółtawy, beżowy czy szary odcień. W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu wybielania zębów. Jak wykonać skuteczne wybielanie zębów w Krakowie?

Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty?

Zęby można wybielać zarówno w domu, jak u dentysty. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, dlatego przed zdecydowaniem się na procedurę najlepiej wziąć je wszystkie pod uwagę.

Domowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów w domu jest łatwe i tanie. W sprzedaży dostępne są rozmaite preparaty przeznaczone do domowego wybielania zębów, na przykład paski, pasty, płyny. Zawierają one substancje wybielające, za pomocą których można stopniowo poprawić biel zębów.

Minusem wybielania domowego jest jednak gorszy efekt niż w przypadku wybielania gabinetowego. Wynika to z faktu, że w środkach do użytku w domu stosuje się niższe, bezpieczniejsze do samodzielnego użycia stężenia substancji wybielających.

Gabinetowe wybielanie zębów

Druga opcja to skorzystanie z ofert gabinetów stomatologicznych. W tym przypadku skuteczne wybielanie zębów w Krakowie można przeprowadzić w wielu prywatnych gabinetach działających w mieście. W porównaniu do wybielania domowego jest ono skuteczniejsze, ale także może być szybsze i dać efekt już podczas jednej wizyty.

W prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych można skorzystać z różnych metod wybielania zębów. Dostępne są:

  • Wybielanie nakładkowe – polega ono na przygotowaniu nakładek na zęby na podstawie wycisków, a następnie na noszeniu ich razem z substancją wybielającą w domu. Zwykle wybielanie trwa 2 tygodnie, a efekt utrzymuje się przez ponad rok.
  • Wybielanie lampą, laserem – wybielanie odbywa się podczas jednej wizyty, co powoduje, że jest to świetny zabieg wtedy, gdy liczą się szybkie efekty. Zęby pokryte specjalną substancją są naświetlane, aby dać efekt ich wybielenia.

Minusem wybielania zębów u dentysty jest dość wysoka cena. Za skuteczne wybielanie zębów w Krakowie trzeba zapłacić najczęściej od około 800 do 1500 złotych zależnie od wybranej metody oraz gabinetu.

Jak wybielić ząb martwy?

Problemem dla wielu osób są również nieestetyczne zęby martwe, które mają szarawy kolor. Do ich powstania może dojść między innymi na skutek urazów, na przykład upadków. Zęby martwe także można wybielać.

Takie skuteczne wybielanie zębów w Krakowie dostępne jest w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Polega ono na nawierceniu w szkliwie zęba otworów, przez które wprowadza się substancję wybielającą do wnętrza zęba. Dzięki temu można stopniowo go rozjaśnić.

 

 

Dodaj komentarz