5 powodów, dla których warto zdecydować się na depilację laserową

Nie tylko gładka skóra na wiele lat – depilacja laserowa ma także wiele innych zalet. Dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Laser jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń w medycynie estetycznej. Doskonale nadaje się nie tylko do usuwania niedoskonałości skórnych, ale również do pozbycia się niechcianego owłosienia. Gdy nadal korzystasz z wosku lub golarki, zobacz, dlaczego warto umówić się na zabieg laserowy.

Trwale usunięcie włosków

Tym, co wyróżnia depilację laserem na tle innych metod usuwania owłosienia, jest trwałość jej efektów. Podczas gdy po goleniu włoski odrastają często już na następny dzień, a po woskowaniu czy depilowaniu mechanicznym po 2-3 tygodniach, depilacja laserowa daje szansę na pozbycie się problemu nawet na zawsze.

Podczas zabiegu dochodzi do trwałego uszkodzenia struktur mieszka włosowego, dlatego wtedy włosek już nie odrasta. Dzięki temu można uzyskać tak dobre rezultaty, ale warto zaznaczyć, że jeden zabieg to za mało. Najczęściej należy wykonać od 3 do 5 procedur.

Brak podrażnień skóry

Nowoczesne lasery do depilacji pozwalają na usuwanie włosków bez ryzyka podrażnień skóry. Dotyczy to również depilacji w delikatnych miejscach, na przykład pod pachami czy też w okolicy bikini. Warto przy tym wskazać, że depilacja laserowa nie tylko chroni skórę w trakcie zabiegu, ale także zabezpiecza ją przed uszkodzeniami na skutek pozostałych procedur – golenia czy woskowania.

Szerokie zastosowanie

Kolejnym atutem zabiegu medycyny estetyczne jak depilacja laserowa jest jej szerokie zastosowanie. Za pomocą tego typu procedury można usunąć włoski niemalże z każdego miejsca na cele u kobiet oraz u mężczyzn. W gabinecie najczęściej prowadzone są zabiegi depilacji laserowej nóg oraz strefy bikini i pach. Także można zdecydować się na usunięcie nieestetycznego wąsika z twarzy albo włosów na klatce piersiowej czy plecach. Laser jest pod tym względem uniwersalny, co jest jego dużym atutem.

Oszczędność czasu

Nie lubisz spędzać czasu na usuwaniu włosków? W takim przypadku depilacja laserowa również będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Po wykonaniu takiego zabiegu możesz zapomnieć o systematycznym goleniu albo woskowaniu, które dotychczas zajmowało Ci dużo czasu.

Dzięki procedurze można wtedy cieszyć się gładką skórą nawet na lata, jednak warto wskazać, że niektóre włoski szybciej się regenerują, dlatego może się okazać, że niekiedy konieczne będzie wykonanie zabiegu przypominającego. Zazwyczaj przeprowadza się go raz na rok, aby utrzymać efekty. Zatem seria zabiegów depilacji laserowe i ewentualnie zabieg przypominający raz na rok to duża oszczędność czasu w porównaniu z innymi metodami usuwania włosków.

Niskie koszty

Warto też wskazać, że depilacja laserowa jest też jedna z najtańszych metod usuwania zbędnych włosków.  W gabinetach cena serii zabiegów wynosi zwykle od 1000 do 3000 złotych w przypadku większych obszarów. Biorąc pod uwagę fakt, że rezultat jest widoczny na lata, a u niektórych osób już na całe życie, można sporo zaoszczędzić na produktach przeznaczonych do depilacji i golenia. Gdy zatem chcesz cieszyć się z gładkiej, estetycznej skóry na lata, a przy okazji zaoszczędzić czas i pieniądze, pomyśl o tym, aby zapisać się na zabieg laserowego usuwania włosków.

One thought on “5 powodów, dla których warto zdecydować się na depilację laserową

  • 6 kwietnia, 2021 o 10:05 am
    Permalink

    Lepiej iść do profesjonalnego salonu i zrobić depilację nóg, bikini i pach, czy kupić laser typu Philips lumea i zrobić sama w domu?
    Chodzi mi przede wszystkim o skuteczność i aspekt finansowy.

    Proszę o informacje bo zastanawiam się co jest faktycznie dla mnie tutaj lepsze….

Dodaj komentarz