Oczyszczalnie ekologiczne białobrzegi

EKO dom – eko życie

Stawiając swój wyśniony domek na obrzeżach miasta, gdzie nie jest podciągnięta kanalizacja, nie można zapomnieć o jakimkolwiek wyjściu dla naszych odpadów. Jest to podstawa, a jak wiadomo, im lepsze fundamenty, tym bardziej rodzą na przyszłość. Dlatego też należy zainwestować w oczyszczalnie ekologiczne, tytułowane też przydomowymi bądź biologicznymi. Jak funkcjonuje taki wymysł? Otóż są to dwie technologie: złoże biologiczne i komora osadu czynnego (bioreaktor). My przypatrzymy się tej pierwszej, albowiem jest w dużym stopniu częściej  napotykana.
Ścieki w pierwszej kolejności lądują do osadnika gnilnego, gdzie zachodzi pierwsza filtracja. W następnej kolejności przesączają się przez złoża biologiczne (potrzebne do wykorzystywania takich oczyszczalni – żwir, tłuczeń czy też kształtki z tworzyw).
Takie ścieki mogą już pozostać odprowadzone np. do rowu czy rzeki. Pozostała w zbiorniku warstwa na dnie wymaga oczyszczania mechanicznego co pewien okres czasu. To tyle! Banalne a także ekologiczne!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap