Naczepa gryfino

Nawożenie warzyw

Robiąc sprawunki coraz nagminniej kierujemy się do niewielkich sklepików i osiedlowych warzywniaków. Za pośrednictwem obecnej już od dawna modzie na eko żywność większość z nas wybiera warzywa ze wypróbowanych, regionalnych upraw. Sami też co chwila nagminniej hodujemy przydomowe, a nawet balkonowe ogródki.
Ażeby cieszyć się obfitymi zbiorami niezbędne jest regularne nawożenie warzyw. W zależności od tego, co uprawiamy, użyźniać będziemy różnymi specyfikami i w należytych odstępach czasu.
Bardzo istotną funkcję, jeżeli chodzi o nawożenie warzyw gra azot. Jego niedobór ujemnie ingeruje na plony. jednakże niepoprawny jego dobór może również zaszkodzić naszym warzywom. Nawożenie azotowe powinniśmy rozpocząć już wiosną, stosując opryski ziemi prawidłowo pasującym preparatem.
tak samo wart podkreślenia jest siarczan potasu również fosfor, który w trosce o układ korzeniowy powinniśmy wprowadzić już na samym początku. Duże wpływ ma również poprawna zawartość magnezu w ziemi.
Nawożenie warzyw jest jednym z istotnych zabiegów, jakie maja wpływa na jakość naszych upraw. Dzięki racjonalnemu nawożeniu, każdego roku możemy cieszyć się cudownym ogrodem i bogatymi zbiorami.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap