Kto powinien opiekować się osobami starszymi?

Nierzadko zdarza się, iż wśród naszych najbliższych istnieje osoba, która na starość potrzebuje naszego wsparcia. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, wśród których głównym wydają się względy zdrowotne. Wiadomo, iż z biegiem lat organizm staje się coraz słabszy, a ludzie – coraz mniej samodzielni. Bywa, iż z trudnością radzą sobie z wykonywaniem nawet najprostszych czynności samoobsługowych, takich jak przygotowanie jedzenia, pranie, sprzątanie czy nawet jedzenie, ubieranie, mycie.

Opieka nad starszymi od nas ludźmi często przerasta nasze wyobrażenia i możliwości. Często jesteśmy zbyt zagonieni, by móc zjawiać się u naszej bliskiej, starszej osoby tak często, jak ona tego chce i potrzebuje. Nieczęsto nie starcza nam też sił i cierpliwości do wykonywania dodatkowej, jakby nie było, pracy.

W tej sytuacji warto zastanowić się: czy nie słuszne jest zdanie, iż opieka nad starszymi powinna być powierzana kompetentnym, przygotowanym do tego zawodowo profesjonalistom?Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap